Dzień Edukacji Narodowej

11 października br., w Szkole Podstawowej w Konarzycach, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Gospodarzami tegorocznego wydarzenia byli uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Brzostowską. W akademii wzięli także udział przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele naszej szkoły.

Obchody święta rozpoczęły się od przemówienia Pani Dyrektor, Beaty Michalak, która wręczyła nagrody nauczycielom szczególnie wyróżniającym się w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wyróżnieni zostali: p. Jolanta Dębek, p. Agnieszka Brzostowska, p. Zbigniew Żebrowski, p. Małgorzata Jagielska, p. Elżbieta Pankowska, p. Elżbieta Mierzejewska, p. Joanna Adamowicz, p. Jolanta Dąbrowska oraz p. Sławomir Dębek. Dodatkowo, za poświęcenie na rzecz szkoły i wzorową pracę, nagrodę otrzymali p. Sławomir Mierzejewski oraz Magdalena Malinowska.

Następnie odbyła się część artystyczna, podczas której siódmoklasiści w zabawny sposób przywołali kilka scen z życia szkoły. Skecze przeplatane były piosenkami aranżowanymi pod podkłady znanych przebojów z lat 80. oraz współczesnej muzyki popowej. Nie zabrakło także życzeń i podziękowań skierowanych do pracowników placówki.

Na zakończenie p. Agnieszka Brzostowska złożyła życzenia uczestnikom apelu podkreślając, że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy sercem związani są ze szkołą. Warto o tym pamiętać i świętować ten czas z uśmiechem na twarzy.